16.5 C
Czech Republic
додомуНовиниСпортЧеські гандболістки зіграли з українськими на чемпіонаті світу: українки програли 23:30

Гандболістки України та Чехії грали у восьмифінальній групі чемпіонату світу у Данії. Спочатку українки вели, а згодом зробили ряд помилок...

Чеські гандболістки підтвердили роль фавориток, однак перемога над українками їм далася непросто. Чешки впоралися зі стартовою грою восьмифінальної групи чемпіонату світу.

Для жіночої збірної України з гандболу це був перший за 18 років раунд основного етапу Чемпіонату Світу 2023 року, повідомляє iSport. У данському Фредеріксхавні їх обіграли чешки з рахунком 23:30. Тривалий час їм не вдавалося відірватися. Головна опора чеської команди Маркета Єржабкова відзначилася дев’ятьма голами. Після третьої перемоги на турнірі збірна ще може думати про вихід до чвертьфіналу, але для цього їй потрібно буде в п’ятницю обіграти сильну Іспанію, а в неділю — Бразилію.

Спочатку чешки програвали

Перші десять хвилин були невдалими для чешок. За рахунок численних втрат українки були кращими у брейках, а потім — і з флангів. Вони вирвалися вперед – 4:2. Крім того, від сьомої провалилася Шарлотта Холєва. Лише згодом чеська збірна покращила захист і завдяки швидким контратакам змогла повернути рахунок до 7:5 на свою користь, а потім навіть до 10:6. Але за якихось 45 секунд чешки знову двічі швидко втрачали м’яч і раптом їхня перевага скоротилася до одного голу. У першому таймі було багато технічних помилок з обох сторін, у тому числі через суворий метр угорських арбітрів. Підопічні Бента Даля записали їх десять, збірна України – на одну більше.

“Мені не сподобалася велика кількість помилок, – зізнався норвезький тренер. – Але я задоволений захистом і грою воротарки. Вчасно прийшла заміна. Сабріна Новотна показала чудовий виступ. Обидві воротарки тримають нас у турнірі”, – похвалив спортсменок Даль. Одразу після виходу на поле Новотна зробила три важливі сейви, зробивши загалом тринадцять із 50-відсотковим показником успіху. Підтримуюча Маркета Єржабкова вистрілила, а Холєва скориґувала рахунок до 15:11 перед сиреною перерви.

Однак фавориткам довго не вдавалося створити вирішальний удар, українки все ж змогли дати два голи. Проте національну збірну втримали досвідчені Єржабкова та Вероніка Мала, які завагалися лише раз із дев’яти кидків і на 47-й хвилині збільшили рахунок до 25:20. Українки опиралися і наблизилися двома ударами поспіль. Але чешки вже впоралися з кінцівкою матчу. У підсумку вони перемогли з різницею у сім голів і зареєстрували обов’язкові два очки в таблиці. “Я радий перемозі, ми залишаємося в грі за підвищення і можемо продовжувати боротьбу”, – додав тренер Даль.

Українкам бракувало досвіду

Українській команді бракувало влучності на фінальній стадії атак, припускає 24 канал. Також українки помилялися в захисті. Хвилювання та брак досвіду завадили українкам переломити хід зустрічі. У складі “синьо-жовтих” найрезультативнішою гравчинею стала центральна Тамара Смбатян — 5 голів. Після поразки від Чехії збірна України опустилася на останню сходинку турнірної таблиці. Свій наступний матч команда Віталія Андронова зіграє 10 грудня проти лідера групи 4 збірної Нідерландів.

Матч восьмої фіналу IV групи Чемпіонату світу з гандболу у Фредеріксхавні (Данія): Україна-Чехія 23:30 (11:15). Склад і голи Чехія: Кудлачкова, Новотна – Стрішкова, Шустачкова 2, Десортова 1, Стеллнерова, Куксова 1, Я. Франкова, А. Франкова 2, Дресслерова, Захова 2, Коваржова, Єржабкова 9/1, Мала 8, Єстржибкова 1, Холевова 4. Найбільше голів за Україну: Смбатьян 5/1, Андрійчук 4. Арбітри: Альтмар, Горват (обидва угорці). Семиметрові: 1/1 – 2/1. Виняток: 2:0. Глядачів: 711