5.5 C
Czech Republic
додомуПорадиОсвітаЧи може дитина не йти до чеської школи?

Чи може дитина не йти до чеської школи?

Це питання задає собі кожна друга мама школяра чи школярки, які тимчасово приїхали в Чеську Республіку.

reklama/реклама

Війна в Україні, обстріли, евакуація та переїзд в іншу країну стали відчутним стресом для всіх, а особливо для дітей. Багато батьків шукають можливості, аби їх школярі закінчили цей навчальний рік в Україні, щоб не додавати стресу від адаптації в новому класі та ще й незнайомою мовою.

Чи можна продовжити навчання в рідній українській школі дистанційно? – ми запитали у народної депутатки України Інни Совсун та Посольства України в Чехії.

“Головне, щоб діти не залишалися поза межами школи, а здобували освіту”

“Якщо не подаватися на тимчасовий захист (спец. візу), то можна перебувати в країні 90 днів по «шенгену» і робити що хочеш. Коли подаєшся на захист і лишаєшся в країні надовше, то отримаєш не тільки права, а й зобов’язання», прокоментувала Інна Совсун.

В Чехії здобуття загальної середньої освіти є обов’язковим, як і в Україні. Але є купа різних форм, індивідуальна освітня траєкторія. Діти можуть бути на домашньому навчанні, прикріпившись до певної школи, продовжувати вчитися онлайн в Україні.

«Ніхто не буде змушувати кидати українську програму, більше того, українським дітям будуть допомагати в Чехії. Це все зараз обговорюється, як зробити для дітей найкраще. В Чеській Руспубліці дуже серйозно ставляться до навчання, принципово, щоб діти продовжували здобувати освіту. Якщо є якісь питання, то треба звертатися до управління освіти в тому місці, де людина зупинилася», – порадила Інна Совсун.

Народна депутатка України Інна Совсун

Посольство України в Чехії підкреслює, що зараз шукають усіх шляхів, як забезпечити комфортне навчання для українських дітей. І наголошують, в законодавстві Обов’язкова шкільна освіта у чехів закріплена в статті 36 Закону про освіту:

“Povinná školní docházka se vztahuje na státní občany České republiky a na občany jiného členského státu Evropské unie, kteří na území České republiky pobývají déle než 90 dnů. Dále se povinná školní docházka vztahuje na jiné cizince, kteří jsou oprávněni pobývat na území České republiky trvale nebo přechodně po dobu delší než 90 dnů, a na účastníky řízení o udělení mezinárodní ochrany”

Наталя Агаркова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах

ПОВ'ЯЗАНІ СТАТТІ
reklama/реклама