5.7 C
Czech Republic
додомуНовиниАктуальнеFAQ: МВС Чехії – подорожі з українським паспортом, повторний захист

FAQ: МВС Чехії – подорожі з українським паспортом, повторний захист

reklama/реклама

Чи можна виїхати за межі Чехії з внутрішнім паспортом громадянина України? Чи можна відмовитись від тимчасового захисту іншої країни ЄС та отримати його у Чехії? Ми спитали у Міністерства внутрішніх справ Чехії.

1. Чи можуть українці, котрі прибули до Чехії з паспортом громадянина України (внутрішнім, не закордонним), виїхати до України та повернутися до Чехії з тим же внутрішнім паспортом громадянина?

Загалом, внутрішнього паспорта громадянина України недостатньо для подорожей за межі України. Право вʼїзду до Шенгенської зони визначаються прикорднонними країнами зони. Вони можуть вирішувати, з яким документом, у звʼязку з нинішньою ситуацією, дозволять іноземцю вʼїзд до країни.

Умови вʼїзду до Шенгенської зони рекомендуємо уточнювати у відповідних органах країни, кордон якої перетинатиме іноземець.

2. Скільки разів можна перетнути кордони ЄС з внутрішнім українським паспортом?

За вʼїзд до Шенгенської зони відповідають прикордонні країни зони. Вони можуть вирішити, з яким документом, у звʼязку з нинішньою ситуацією, дозволять іноземцю вʼїзд до країни. З огляду на те, як стрімко розвивається ситуація, ці правила можуть змінюватися.

Тож необхідно підтвердити актуальність інформації у відповідних органах перед відʼїздом (див. п. 1)

3. Чи може громадянин України, котрий знаходиться на території ЧР і має візу тимчасового захисту, виїхати на кілька днів до іншої країни ЄС або Шенгенської зони з внутрішнім українським паспортом і повернутись назад до Чехії? Якою є максимальна можлива доба перебування в іншій країні?

Країни-члени ЄС самі визначають правила вʼїзду до країни. Тому необхідно уточнювати у відповідних органів країни, до якої іноземець збирається виїхати, чи дозволять йому вʼїзд на основі наявних документів.

Загалом діє правило, що особи, яким було надано тимчасовий захист, можуть на термін маскимум до 90 днів виїхати до іншої країни ЄС (наприклад, з туристичною метою), але не можуть скористатись пільгами та особливими правами для українських біженців (наприклад, правом на роботу), якщо дана країна не дозволить такого окремим рішенням.

4. Чи може громадянин України, який отримав тимчасовий захист у іншій країні ЄС, відмовитись від нього та попросити тимчасового захисту в Чехії?

Іноземець, який мав діючий дозвіл на перебування (довготривалу візу, дозвіл на тривале або постійне проживання, тимчасовий захист), виданий іншою країною ЄС, і який було скасовано або термін дії якого скінчився після 24 лютого 2022, не має права на надання тимчасового захисту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах

ПОВ'ЯЗАНІ СТАТТІ
reklama/реклама