18.9 C
Czech Republic
додомуНовиниСпортМатч України із Північною Македонією зібрав тисячі глядачів на празьку Летну: 2...

Матч України із Північною Македонією зібрав тисячі глядачів на празьку Летну: 2 – 0 на користь наших

На відбірковий матч на чемпіонат Європи між Україною та Північною Македонією в “чеському притулку" прийшло біля 14 тисяч уболівальників. Більшість уболівала за Україну та підтримувала ЗСУ

Приблизно три чверті футбольних уболівальників заповнили вчора вдень стадіон празької «Спарти» на Летній. Тут відбувався відбірковий поєдинок за вихід на чемпіонат Європи між Україною та Північною Македонією. Збірна України через російську агресію проводить домашній матч за межами своєї країни. У результаті вона виграла прем’єру в “чеському” притулку з перемогою 2:0. Незважаючи на дощову погоду, на матч прийшли близько 14 тисяч людей, переважно уболівальників України, але й Північної Македонії також.

Збірна України на празькій “Спарті”, 14 жовтня 2023 року. Фото: Футбольний формат

Хоча кутові сектори стадіону залишалися порожніми через навмисне обмеження, за винятком секції для вболівальників гостей, дуже активні вболівальники подекуди створювали оглушливу атмосферу під час матчу. Трибуни вибухнули спочатку під час виходу на поле обох команд, а потім під час виконання гімну України, під час якого вболівальники господарів підняли синьо-жовті прапори, які стояли напоготові на всіх місцях.

Судаков і Караваєв

“Я дякую Празі та Чехії за те, що ми змогли зіграти матч тут і підготуватися. Ми це дуже цінуємо. Підтримка вболівальників була фантастичною, як і в кожному нашому матчі”, – сказав тренер українців Сергій Ребров на прес-конференції, передає ЧТК.
Його команда володіла перевагою зі стартових хвилин, але довго не могла її виразити голом. Незважаючи на це, на 25-й хвилині в коридорах почалася перша мексиканська хвиля. Зрештою, вболівальники України могли порадіти голу після півгодини гри та удару з точки Георгія Судакова. У решті матчу обидві команди мали багато голових моментів. Легка нервозність у другому таймі перекинулася і на трибуни. Однак господарі поля в підсумку довели матч до переможного кінця. Гол додав, вийшовши на заміну, Олександр Караваєв.

Перший гол. Фото: Футбольний формат

«Людям, мабуть, сподобався матч, це був хороший футбол. Особливо після пропущеного голу, ми кілька разів були близькі до того, щоб зрівняти рахунок. Ми були кращою командою більшу частину другого тайму. Але нам це не вдалося», — розвів руками тренер Північної Македонії Благоя Мілевскі. “Це був важливий матч для обох команд, вони боролися за кожен м’яч. Для нас це цінна перемога над сильним суперником”, – додав Ребров.

Були банери на підтримку ЗСУ

Наприкінці матчу розбурхав емоції вболівальник з українським прапором, який вибіг на поле і наче намагався сфотографуватися з капітаном Тарасом Степаненком. Але служба охорони організаторів швидко забрала його із газону.
Збірна чи клуб з України вперше з початку російського вторгнення знайшла притулок у Чехії. На трибуни, зокрема, прибули родини загиблих та українські військові, які відновлюються після поранень у Чехії. Були банери на підтримку України та скандування проти російського диктатора путіна.

54 хвилина матчу Україна – Північна Македонія. Українці флеш-мобом відзначили символічні 54 роки від 1968-го – коли радянські танки зайшли в Прагу. Фото: Українська ініціатива у ЧР / Громада в Чехії

До цього часу Україна проводила домашні матчі в Словаччині в Трнаві або в польських містах Лодзь, Краків і Вроцлав, куди місяць тому на поєдинок з Англією прибуло 39 тисяч глядачів. Сьогодні «Летна», швидше за все, побачила друге місце за відвідуваністю з шести домашніх змагань, але організатори не надали офіційної цифри кількості глядачів.
Україна залишається третьою в групі С, оскільки друга Італія, яка поділяє однакову кількість очок, обіграла Мальту вдома з рахунком 4:0 і має гру в запасі. Після домашньої перемоги над Фінляндією з рахунком 3:0 словенці наблизилися до своєї другої участі у фінальному турнірі, а данці також близькі до старту на Євро після тріумфу з Казахстаном (3:1).
Україна зуміла вийти у кваліфікацію після двох матчів. Вона перемогла вп’яте поспіль і продовжила, серед іншого, тріумф зі стартового поєдинку в групі або перемогу на минулорічному Євро.