4.5 C
Czech Republic
додомуПорадиВізаМВС Чехії про візу воззʼєднання родини

МВС Чехії про візу воззʼєднання родини

reklama/реклама

На питання ProUkraїnu про воззʼєднання родини відповідає Гана Мала, Департамент преси та зв’язків з громадськістю Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки.

Чи є можливість подати заяву на возз’єднання родини у наступній ситуації? Один член сім’ї має дозвіл на перебування – наприклад, з метою працевлаштування, або постійного проживання – або візу тимчасового захисту в Чехії, а другий – тимчасовий захист іншої держави-члена ЄС, або не має жодної візи?
Чи розрізняють у такому випадку, про який тип сімейних стосунків ідеться? Наприклад, про подружжя, дітей і батьків.
Яке значення має той факт, чи у заявників є тимчасовий захист?

Тимчасовий захист з метою воззʼєднання родини відповідно до ст. 51 Закону № 221/2003 Зб., Про тимчасовий захист іноземців можуть отримати особи, які доведуть відповідний звʼязоу із людиною з тимчасовим захистом станом на 24.02.2022.

Члени сім’ї у ситуації з тимчасовим захистом визначається відповідно до ст. 51 п. 2 Закону № 221/2003 Зб., Про тимчасовий захист іноземців, за винятком людей, означених як “druh” або “družka”.

(Цей виняток стосується українців із тимчасовим захистом згідно Закону № 65/2022 Зб. Про деякі заходи у зв’язку з збройним конфліктом на території України, спровокованим вторгненням військ Російської Федерації – ред.).


Примітка редакції

Чеські терміни “druh” і “družka” стосуються ситуації, у якій чоловік і жінка тривалий час проживають разом без укладення шлюбу, як правило разом і проживають, та разом покривають витрати на власні потреби.

Ключовим фактором для такого типу стосунків є той факт, що чеське законодавство не дозволяє, аби між “druhem” і “družkou” виникла спільна власність, аналогічна спільним статкам подружжя. “Druh” і “družka” набувають майно виключно до індивідуальної власності. Звісно, не виключено, що “druh” і “družka” можуть стати пайовими співвласниками певного майна.


Отже, як правило, це стосується:

  • чоловіка, дружини або зареєстрованого партнера;
  • неповнолітньої незаміжньої дитини;
  • батьків дитини до 18 років.

Заяви на отримання дозволу на довгострокове перебування з метою воззʼєднання родини, які [зазвичай] подаються в дипломатичних представництвах, досі не приймаються у диппредставництві в Києві.

У випадку знаходження на території Чехії за візою на перебування понад 90 днів або за дозволом на довгострокове перебування, заяву можна подати у відділенні МВС ЧР (за місцем реєстрації проживання – ред.).

Особа з тимчасовим захистом, згідно ст. 42а Закону № 326/1999 Зб., Про перебування іноземців на території Чеської Республіки та про внесення змін до деяких законів, має право після півроку перебування в Чехії подати заяву на отримання дозволу на довгострокове проживання з метою воззʼєднання родини.


Примітка редакції

Таким чином, людина, котра не має дозволу на перебування понад 90 днів саме в Чехії, не може подати заяву на воззʼєднання родини на території Чеської Республіки.

Розглянемо на прикладі. Чоловік працює у Чехії та має дозвіл на довгострокове перебування з метою працевлаштування.

Ситуація 1 – його дружина прибула до Чехії у травні 2022 та отримали тимчасовий захист. У грудні 2022 вони можуть у відділенні МВС Чехії подати заяву на воззʼєднання родини.

Ситуація 2 – його дружина прибула до Польщі, і там отримала тимчасовий захист у травні 2022. У грудні 2022 вона бажає податись на воззʼєднання родини з чоловіком у Чехії. Не маючи дійсного дозволу на перебування понад 90 днів у Чехії, жінка мала би подати заяву у дипломатичному представництві Чехії в Україні. Втім, наразі це неможливо.


Якщо на території Чехії народиться дитина, мати котрої має тимчасовий захист, а батько – дозвіл на довгострокове або постійне перебування, така дитина може отримати як тимчасовий захист, та і дозвіл на довсострокове або постійне проживання. Для цього батьки мають подати заяву протягом 60 днів з дня народження дитини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах

ПОВ'ЯЗАНІ СТАТТІ
reklama/реклама