16.4 C
Czech Republic
додомуНовиниСпортП'ять голів на допомогу Україні: 6 тисяч глядачів на “Славії” підтримали закупівлю...

П’ять голів на допомогу Україні: 6 тисяч глядачів на “Славії” підтримали закупівлю карет швидкої допомоги

Генеральна репетиція весняного сезону празької "Славії" та ViOn Злате Моравце (Словаччина) привернув увагу і українських уболівальників: рахунок 4:1

Гравці празької «Славії» обіграли «ViOn Злате Моравце» на стадіоні Еден з рахунком 4:1. На генеральній репетиції перед весняним сезоном 2024 року, присвяченій підтримці України, прийшло понад 6 тисяч глядачів – чехів, словаків, українців… У таку вітряну й дощову погоду чимало.

Анастасія Сінгаєвська також прийшла на матч, хоч, як зізналася, футбол розуміє як типова дівчина (тобто зовсім не розуміє), але підтримала добру справу

У першому таймі голи забили футболісти Провод, Читіль і Юречка, а після перерви Шранц додав ще один гол. Словацький суперник трохи виправив результат за десять хвилин до кінця.

Всі вийшли у майках на підтримку України

За грою спостерігали 6214 глядачів. Вони купували квитки вартістю від 100 до 1000 чеських крон, але весь виторг від матчу йде на закупівлю карет швидкої медичної допомоги через організацію “Пам’ять народу”. Як повідомив голова ради ФК “Славія”, тільки на продажу квитків вдалося залучити мільйон чеських крон. “Дякую всім, хто допоміг. Ми грали для того, щоб не лише спортсмени вже більш не помирали”, – написав він у X (раніше twitter), долучивши фото загиблого чемпіона з паверліфтингу Олександра Білоконя.

Також можна було закупити так званий “віртуальний трдельник” – тобто зробити благодійний внесок у разі відсутності на даному змаганні. Відповідно, прийшли на матч і багато українців, які вболівали, по суті, за обидві команди, які грали справжню товариську гру.

3:0 вже у першому таймі

Як повідомляє сайт “Славії”, Їндржіх Трпішовський та його колеги також обрали в стартовому складі Ондржея Змрзлого, одного з чотирьох зимових посилень. Давид Зіма та Малік Діуф були готові на лаві запасних, Їндржіх Станек отримав травму та не брав участі у грі. Повернулися до Едену захисник Матуш Чонка та нинішній тренер моравців Міхал Гіпп, який тридцять років грав у Славії.

Гравці обох клубів вийшли на поле в жовтих футболках з написом We Stand With Ukraine, з банером, на якому була така ж декларація, і позували разом перед фотокамерами. Перший шанс у матчі був у гостей. На 4-й хвилині Табатадзе підійшов до кінця з кутового, Алеш Мандоус зробив класний крок, пробив у кутовий. Моймір Хітіл вистрілив після удару Вацлава Юречки з першого пасу, він зробив те саме з іншого боку Дуга. Після чверті години гри Ян Боржил небезпечно пробив головою навіс Давіда Доудери, йому також не вистачило влучності.

Блогер Янек Рубеш агітує придбати “Віртуальний трделник”, тобто зробити благодійний внесок.

На спробу Юречека втрутився Лукач, і з подальшого кутового Швачки вже закріпилися. Точний удар Лукаша Провода пройшов у праву поперечину, 20-та хвилина гри – 1:0.
Через три хвилини сітка за спиною Лукача вдруге затріпотіла. Після заплутаної ситуації та кількох підбирань найбільше радів Ян Боржил, автором голу відзначився Моймір Хітіл – 2:0. На 27-й хвилині красиву індивідуальну Хітілову акцію Вацлав Юречка перетворив на третій удар. після його удару правою ногою голкіпер моравців марно полетів на ліву штангу – 3:0. Згодом з’явилися нові моменти, активні Провод, Юречка та Боржил випробовували щастя з цікавих позицій.

Гості дали гол за десять хвилин до кінця

Другий тайм розпочався з напівзалпу Вацлава Юречки, який промахнувся на кілька сантиметрів. У 58-й, крім Змрзли, славісти повністю змінили свою одинадцятку, на поле вийшли Зіма, Тіані, Тецл, Зафейріс, Ван Бюрен, Шранц, Влчек, Томіч і Юрашек. На 63-й хвилині Лукач кінчиками рукавичок виконав навіс Змрзли на кутовий.

ViOn Злате Моравце подякували за файну гру

На 72-й хвилині ван Бюрен не реалізував довгу петлю в гол, м’яч викотився за край. Через кілька секунд Іван Шранц після втечі збільшив рахунок, Станіслав Тецль підбадьорив його на соло точним пасом – 4:0. За десять хвилин до кінця Моравец скоротив рахунок. Кузьма пробив навісним ударом – 4:1. Ван Бюрен отримав величезну нагоду, але йому не вдалося навіть вдруге зійти віч-на-віч з Лукачем. Глядачі аплодували далекосяжній спробі Томіча.
Останній підготовчий матч завершився з рахунком 4:1. Весняну частину сезону відкриють у неділю, 11 лютого, на «Фортуна Арені» проти «Яблонця».