8.8 C
Czech Republic
додомуНовиниСпортПразька "Славія" підтримала Україну, але гра є грою: "Дніпро 1" програло з...

Празька “Славія” підтримала Україну, але гра є грою: “Дніпро 1” програло з рахунком 3:0

Чеський клуб перед виходом підтримав Україну у обороні та згодом подякував українським уболівальникам. Та ще буде матч-реванш у Кошицях. І, напевно, "Славія" зіграє вдома і з луганською "Зорею" 24 серпня, а 31 серпня - в Любліні.

Футболісти празької «Славії» вчора, 10 серпня, зіграли на стадіоні “Еден” із українським клубом “Дніпро 1” матч, і вийшли у кваліфікацію Ліги Європи. Вони здобули перемогу над «Дніпром» з рахунком 3:0 у стартовому матчі 3-го попереднього раунду. Вони значно наблизилися до проходження у фінальний плей-офф. Напевно на славістів також чекає зустріч з одним українським клубом — луганською “Зорею”.

Огляд найкращих миттєвостей матчу

У боротьбі віце-чемпіонів своїх країн пражани визначилися вже в першому таймі, в якому двічі відзначився Іван Шранц. Через шість хвилин після перерви найкращий бомбардир минулого чемпіонату Юречек обіграв голкіпера, але й не забив свого голу, взявши передачу в офсайд, розповідає “Блеск спорт“.

Вперше вийшов, і через дві хвилини дав гол

На 58-й хвилині, здавалося б, непростий матч для червоно-білих ускладнив Іґог Огба, який під час повітряної дуелі в центрі поля без потреби вдарив суперника ногою в шию. Бельгійський арбітр одразу ж дав йому червону картку і видалив його. Незважаючи на це, фаворит покращив свій результат. На 81-й хвилині гол дав Конрад Валлем, який вийшов на заміну під час свого дебюту вперше у футболці “Славії”. Норвезький півзахисник Валлем почав грати у клубі цього літа. Він пробув на полі менше двох хвилин, коли на 81-й хвилині влучно пробив під поперечину та прикрасив свій перший вихід у складі “Славії” голом. Пражани втримали відставання у два м’ячі, а в кінцівці навіть збільшили його. “Дебют мрії. Я в основному зосередився на своїй грі. Що станеться, має статися, але, звичайно, не чекайте від мене голів щохвилини. Але, звичайно, я спробую додати ще. Третій гол був важливим, тому що перевага в два м’ячі зазвичай нестабільна”, – сказав Валлем на сайті клубу.

Вилучений славіст Іґог Огбу. Фото: Павел Мазач / isport

Реванш у Кошицях

Матч-реванш відбудеться за тиждень 17 серпня у словацьких Кошицях, де “Дніпро” має кубковий притулок, куди доїжджає з Ужгорода. Якщо славісти впораються з 3-м попереднім раундом, то зіграють 24 і 31 серпня у фінальному плей-офф за вихід в основну стадію Ліги Європи з іншим українським суперником – луганчанами. Заодно отримають упевненість у участі як мінімум у групі Ліга європейських конференцій.
Якби Прага несподівано програла дубль із Дніпром у матчі-відповіді, то вийшла б у 4-й попередній раунд Ліги конференцій, у якому на них чекав би кращий із пари Познань – Трнава. Червоно-білі шість разів поспіль пропускають груповий етап кубків.
«Загалом ми показали хорошу командну та індивідуальну гру всіх гравців на всіх етапах матчу. Ми створили гарну стартову позицію для матчу-реваншу. Але матч-реванш все одно буде важким, «Дніпру» нічого втрачати», – вважає тренер «Славії» Йіндржіх Трпішовський на прес-конференції.

Славіст Іван Шранц дав українцям два голи. Фото: Павел Мазач / isport

Футболки Stand with Ukraine

Наставник червоно-білих зробив лише одну заміну порівняно з недільним матчем чемпіонату зі Зліном (2:1). Досвідчений крайній захисник Масопуст вперше в сезоні вийшов у стартовому складі. Через деякий час пражани повернулися до розстановки з чотирьох захисників замість гри з трьома захисниками. «Це була типологія суперника, ми хотіли мати трьох гравців у центрі», — пояснив Трпішовський.

Кучер: виснажені і потруїлися. Також втратили Довбика

“Ми зробили багато помилок і зробили [чеському – ред.] суперникові багато подарунків. Але маю сказати, що наша команда загалом досить виснажена. Два дні ми були на виїзді, перед цим трішки отруїлися (від їжі). Це позначилося і на нашому загальному виступі», – пояснив програш тренер «Дніпра» Олександр Кучер. «Дніпро-1» вилетів із Ліги чемпіонів і продав у «Жирону» лідера атак Артема Довбика. Перед зустріччю у столиці Чехії команда Олександра Кучера, окрім Довбика, втратила ще двох провідних гравців, нагадала українська газета “Факти”. Голкіпер-новачок Волинець не зміг зіграти проти «Славії» через травму голови, отриману в матчі з «Панатінаїкосом», а лідер півзахисту Піхальонок залишився в запасі через застуду. Водночас у стартовому складі дніпрян знайшлося місце новачкові — ексфорварду бельгійського «Сент-Трюйдена» Філіппову, а ще один новобранець команди, тепер уже колишній півзахисник «Динамо» Леднєв, розпочав гру на лаві запасних, але вже на 12-й хвилині через травму Третьякова вийшов на поле.

Перед початком господарі поля вийшли на знак підтримки України в жовтих футболках, дніпряни навіть принесли національні прапори. Празький клуб тоді пожертвував 100 тисяч чеських крон українським дітям на охоплених війною теренах. Обидві команди з ініціативи чеського клубу на підтримку України вийшли на поєдинок у спеціально виготовлених футболках із написом Stand with Ukraine, а на табло празької арени перед стартовим свистком красувалася емблема «Дніпро 1» та фраза «Ласкаво просимо».
З самого початку пражан турбував неякісний рельєф поля. Персонал рідного клубу вкрив його кількома латками. Газон відтак буде повністю замінений.