20.5 C
Czech Republic
додомуНовиниСпортПразький "Еден": українці поступилися чехам 3:2. Говорять про відставку Реброва

Празький “Еден”: українці поступилися чехам 3:2. Говорять про відставку Реброва

Довгоочікуваний матч між збірними України та Чехії завершився невдачею "синьо-жовтих" попри значну підтримку уболівальників

Матч “Ліги націй” між збірними Чехії та України на празькому стадіоні “Еден” завершився поразкою “синьо-жовтих”. Хоча на трибунах українці мали шалену підтримку. Більшість із понад 18 тисяч глядачів мали на собі синьо-жовті прапори, чути було значні вигуки на підтримку української збірної, гра завершилася з рахунком 3:2 на користь чехів. У віп-зоні перебував навіть футбольна легенда Андрій Шевченко! Видання iSport зазначило, що часом складалося враження, що це не празький район Вршовіце, а… Ужгород!

Чеські футболісти частково виправили загрозливу гру від Грузії. Плзенянин Павел Шулц, який вперше забив гол за чеську збірну, відзначився двома голами в першому таймі. Капітан Томаш Соучек наприкінці реалізував пенальті. На останніх хвилинах чехи витримали натиск українців і записали перші три бали в таблицю своєї групи Ліги націй.

Гол вже через 20 хвилин

Тренер чехів Іван Гашек підготував на матч проти України шість змін у стартовому складі та інший склад після сильного програшу у Грузії. Зі стопперської трійки залишився лише Ладіслав Крейчі. Алекса Крале разом із капітаном Томашем Соучеком замінив Лукаш Черв. Гравці Томаш Хори, Павел Шулц і Вацлав Черни отримали шанс в атаці. Чільний нападник Патрік Шик починав лише на лавиці запасник.

Але найбільша зміна відбулася в самих гравцях. На відміну від матчу в Тбілісі, чехи зіграли з ентузіазмом і запалом, хоча на трибунах на кожному кутку було видно синьо-жовті кольори, а з трибун майже весь матч лунали вигуки українських уболівальників.
Поле в основному було зайняте новачками в основі. Завдяки удару Черного з правого флангу на 21-й хвилині Шулц забив в українську сітку. Той же гравець вивів господарів вперед, добре прочитавши плутанину в захисті українців та пробив м’яч воротаря Трубіна.

Однак і цього разу гра чехів не обійшлася без помилок. Крейчі на початку зробив ще один сейв, який був схожий на пенальті, і лише за мить віддав супернику чудову нагоду, яку ледь загасив Вітік.

Крім того, наприкінці першого тайму чехи не зуміли відбити кутовий. Зелени чудово грав, але запізнився у Ваната. Тож український форвард головою відправив м’яч за спину Коваржеві. У цей момент трибуни «Славії» захоплено вибухнули, що лише підтвердило величезну кількість українських уболівальників.

Напруга серед уболівальників

Подібний рев лунав протягом більшої частини другого тайму. Україна намагалася зрівняти рахунок проти чехів, які перейшли переважно в оборону. Непогані моменти мав Мудрик, який спочатку не влучив, а потім з гострого кута — майже-майже поцілив. Автор першого голу абсолютно незрозуміло з близької відстані не потрапив у оголену сітку.

Чехія виграла в України 3:2. Графіка Ukrainian Association of Football

Із зростанням напруги на полі зростала напруга і серед уболівальників. На північній трибуні протягом другої сорокап’ятихвилинки виникло кілька конфліктів, які довелося гасити службі охорони організаторів. Вигнані вболівальники не побачили пенальті, який приніс більше спокою в рідні кольори Соучека. Українці могли зрівняти рахунок на останніх хвилинах, чинили колосальний тиск, але чеській обороні вдалось вистояти.

Така велика кількість українських уболівальників прийшла не до вподоби, наприклад, Вацлаву Крейчі, який після матчу говорив для iSport, що через практичну відсутність чеських уболівальників слід на майбутнє переглянути систему продажу квитків у таких випадках, бо то було “страшне, що відбувалося… Ми ж чеська збірна і граємо у чеській столиці”.

Таким чином чехи здобули перші три бали в групі і після двох ігор посідають третє місце, випереджаючи Україну, яка має дві поразки. У зв’язку з двома програшами поспіль в Україні заговорили про можливу відставку тренера збірної Сергія Реброва. Лідирує в групі Грузія, яка слідом за Чехією розібралася і з Албанією, вона має шість балів.